неділя, 16 березня 2014 р.

Піраміда Хеопса-перше і єдине стародавнє чудо світу яке дійшло до наших днів.Всередині піраміди розташовані три палати – усипальниці. Сама нижня висічена в скелі фундаменті, на якій побудована піраміда. З невідомих причин її будівництво було не закінчено. Над нею знаходяться палата Цариці і палата Фараона. Велика піраміда є єдиною в Єгипті, де є і висхідні, і спадні коридори. Вона є центральним ключовим елементів комплексу в Гізі, навколо якого були споруджені ще кілька пірамід для дружин фараона, а також інші храми і гробниці
Велика Піраміда складається приблизно з 2.3 мільйонів кам’яних блоків. Найбільші камені були знайдені в палаті фараона, і важать 25-80 тонн кожен. Ці гранітні брили доставлялися з кар’єру на відстані майже в 1000 кілометрів. За загальними підрахунками на будівництво піраміди було витрачено 5,5 мільйонів тонн вапняку та 8 000 тонн граніту.
Відразу після входу всередину піраміди починається спадний коридор довжиною в 105 метрів (№ 4 на схемі вище), що перетікає в невеликий горизонтальний коридор, що веде до нижньої палати (№ 5 на карті). З камери веде вузький лаз, який закінчується тупиком. а також невеликий колодязь глибиною в 3 метри. Як вже згадувалося вище, з якоїсь причини ця палата була кинута незавершеною, а основні палати пізніше побудовані вище, в самому центрі піраміди.
З низхідного коридору вгору йде висхідний прохід, під тим же кутом в 26,5 °. Його довжина складає 40 метрів і веде він до Великої Галереї (№ 9 на схемі), звідки йдуть проходи до палати фараона (№ 10) і палати цариці (№ 7). На самому початку великої галереї видовбана вузька, практично вертикальна камера, з невеликим розширенням в середині, яке носить назву Грот (№ 12). Імовірно, грот вже існував до побудови піраміди, як окрема споруда.
Від Палати Фараона і Палати цариці рівномірно розходяться вентиляційні канали шириною в 20 сантиметрів, в напрямку на північ і на південь. Призначення цих каналів невідомо – або вони використовувалися саме для вентиляції, або з ними пов’язані традиційні уявлення єгиптян про потойбічному світі.
Існує думка, що стародавні єгиптяни досконало володіли геометрією, і знали про “числі Пі” і про “Золотий перетин”, що відбилося на пропорціях піраміди Хеопса і куті нахилу. Такий же кут нахилу використовувався і для піраміди в Мейдумі. Але можливо, що це проста випадковість, так як більше такий кут ніде не повторювався, всі наступні піраміди мали інші кути нахилу. Особливо фанатичні прихильники містичних теорій припускають, що саме цю піраміду будували представники інопланетних цивілізацій, а решта єгипетські піраміди були побудовані єгиптянами дійсно, що намагаються її скопіювати.
За словами деяких астрономів, Велика піраміда – це астрономічна обсерваторія стародавніх єгиптян, так як коридори і вентиляційні канали точно вказують на зірки Тубан, Сіріус і Альнітак. Противники цієї теорії стверджують, що це простий збіг. При проведенні розкопок поблизу піраміди були виявлені ями з староєгипетськими човнами, зробленими з кедра без використання цвяхів і кріплень. Ця човен була розібрана на 1224 частини, які зібрав реставратор Ахмед Юссуф Мустафа, на що в нього пішло 14 років. В даний час на південній стороні піраміди відкрито музей, де і можна споглядати цей човен (сама споруда музею на фото вище виглядає досить оригінально, варто відзначити), а також придбати безліч сувенірів.

1 коментар: